Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.


O značke HJC
Značka HJC

 

HJC

Od roku 1971 sa značka HJC špecializuje na výrobu motocyklových prilieb. V posledných rokoch sústredila značka značné úsilie na vývoj nových technológií a výrobných kapacít. Výsledok tohto úsilia je impozantný.

S úspešným zavedením modelovej rady RPHA10 Plus, ktorá využíva PIM technológiu sa značka HJC stáva čoraz častejšou voľbou u motocyklistov v celej Európe.

RPHA10 Plus je vysoko výkonná športová prilba navrhnutá pri vstupe do MotoGP s hviezdou Benom Spiesom. V roku 2013 začal prilby značky HJC používať aj dvojnásobný majster sveta v MotoGP Jorge Lorenzo.

Na jar roku 2013 HJC predstavuje ďalšiu novinku vo svojom portfóliu s modelovým označením IS-17. Nová modelová rada je veľmi dobre hodnotená odbornou verejnosťou a získava ocenenie od magazínu Motorrad Magazine za pomer kvality a výkonu. S veľmi peknými grafikami sa rada IS-17 veľmi rýchlo stáva jednou z najpredávanejších.

V roku 2014 uvádza na trh 7 nových modelových rád.

RPHA ST, RPHA MAX Evo, FG-17, FG-X, FG-JET a FG-70s

Značka HJC je hrdá najmä na novinku RPHA ST, ktorá dopĺňa ponuku o športovo-turistickú prilbu s elegantným dizajnom a novou integrovanou slnečnou clonou.

Pre rok 2015 si značka HJC nachystala viacero noviniek. Omladzovanie ponuky pokračuje aj naďalej  a predstavuje novinku IS-MAX II, ktorá prináša na trh cenovo dostupné vyklápacie prilby. Novinkou pre rok 2015 je takisto modelová rada FG-ST. Športová prilba s integrovanou slečnou clonou.

Rok 2016 je dynamický. HJC prináša na trh prilbu RPHA 11, ktorá je nástupcom veľmi populárneho modelu RPHA 10 Plus. Je to športová prilba bez slnečnej clony, ktorú môžete nájsť aj v seriáli MotoGP, alebo na hlavách iných okruhových jazdcov. Zároveň v roku 2016 HJC nadväzuje spoluprácu so spoločnosťou Dorna, ktorá je majiteľom seriálu MotoGP. 

HJC sa stáva hlavým sponzorom MotoGP v Českej republike. Je tak prvou spoločnosťou vyrábajúcov prilby, ktorá sa stala hlavným sponzorom MotoGP.

Rok 2017 so sebou prináša novinku v kategórii športovo-turistických prilieb. Vzniká nová prilba HJC RPHA 70, ktorá je priamym nástupcom úspešnej RPHA ST predstavenej v roku 2014. Nové vetranie, nové ovládanie slnečnej clony, prepracovaná štíhlejšia škrupina a tichší interiér. To všetko prináša nová RPHA 70. 

Vývoj pokračuje ďalej a tak skúsenosti a úspechy, ktoré značka HJC dosahuje vedú k predstaveniu ďalšej novinky s označením RPHA 90. Je to modulárna prilba najvyššej kategórie, ktorá prináša množstvo vylepšení. Ľahšia a kompaktnejšia škrupina, aerodynamický dizajn, zväčšená a prepracovaná ventilácia, zlepšené bezpečnostné prvky a prepracovaný mechanizmus slnečnej clony. RPHA 90 nahrádza prilbu RPHA MAX EVO a bude dostupná v roku 2018.

Pre rok 2018 si okrem novej RPHA 90 značka HJC pripravila aj veľké množstvo nových dekorov od Marvel, Star Wars a Pixar. 

Spolupráca so spoločnosťou Dorna taktiež pokračuje a v roku 2018 je značka HJC opäť hlavným sponzorom jednej z Veľkých cien. HJC HELMETS GRAND PRIX DE FRANCE v LE MANS.

HJC, obľúbená značka motocyklistov v celej Európe poskytuje bezpečné, komfortné, kvalitné a štýlové prilby.

HJC má 2 výrobné závody v Južnej Kórei a Vietname, ktoré produkujú viac ako 1 000 000 prilieb ročne. Každá prilba je vyrobená ručne, vysoko kvalifikovanými pracovníkmi a musí prejsť viac ako 40 krokmi. Perfektná logistika zaručuje rozumnú cenu. Kontrola kvality zase vašu spokojnosť.

PIM PLUS - Premium Integrated Matrix

PIM - premium integrated matrix 

1 - Sklenné vlákno
2 - Organická netkaná textília
3 - Aramidové vlákno
4 - Organická netkaná textília
5 - Sklenné vlákno
6 - Vysoko výkonná organická textília

Premium Integrated Matrix (PIM) materiál značky HJC na výrobu najvyššej rady prilieb je zložený zo silnej zmesi vysoko technických tkanín. Zatiaľ čo väčšina súčasných prilieb využíva zmes polyesterovej živice a sklenného vlákna, HJC kombinuje najvyšiu radu materiálov. Využitie týchto kompozitných materiálov vytvára škrupinu ktorá skvele pohlcuje nárazy a je výrazne ľahšia.