Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.


11. 11. 2016

HJC SMART LAB.

Značka HJC si so sebou na milánsku výstavu EICMA doniesla dvojicu prilieb, ktoré boli vybavené najnovšími technológiami.

 

Môžeme sa tešiť na SMART H, komunikátor, ktorý vznikol v spolupráci so značkou Cardo. Je umiestnený na bočnej strane prilby ako sme zvyknutí avšak jeho ďalšie súčasti sú zakomponované priamo do prilby a tak celý komunikátor pôsobí kompaktne a nijako nenarúša dizajn prilby. Ako je u žnačky Cardo zvykom komunikácia prebieha prostredníctvom Bluetooth. Kto pozná ponuku značky  Cardo lepšie, všimne si, že komunikátor pre HJC používa aj najnovšiu technológiu DMC a tak bude kompatibilný aj s najnovšími produktmi Cardo.

 

 

Druhou novinkou je SMART ON prilba s itegrovanou prednou a zadnou kamerou, ktoré slúžia ako čierna skrinka. Prilba je navyše vybavená LED indikátorom, ktorý sníma mŕtvy uhol a prebliknutím LED vás upozorní, že sa za vami nachádza ďalší účastník premávky. Celý systém funguje prostredníctvom WIFI.

 

K obom technologickým vychytávkam samozrejme pripravujú aj aplikácie pre Android / iOS.

Viac info, ceny a presné špecifikácie sa pravdepodobne dozvieme začiatkom roka 2017.